Akademi Güvenlik Eğitim Merkezi 

POLİGON CLUB... Atış Poligonumuz açıldı.

 ÖZEL GÜVENLİK SEKTÖRÜNÜN ATIŞ POLİGONU İHTİYACINI KARŞILAYACAK
“POLİGON CLUB” MECİDİYEKÖY/ŞİŞLİ’DE HİZMETE AÇILDI.

Uluslararası Atıcılık Sporları Federasyonu (ISSF) tarafından belirlenen standartlara uygun olarak tasarlanan POLİGON CLUB; Mart 2017 sonundan itibaren İstanbul’un ulaşım yönünden en uygun lokasyonu olan Mecidiyeköy /ŞİŞLİ de hizmet vermeğe başladı.

 
(Mecidiyeköy Mahallesi Mecidiye Kuyu Sokak No: 42/A Telefon: 0 212 356 33 28)
Uluslararası Atıcılık Sporu Federasyonu (ISSF) (The International Shooting Sport Federation) 1907 yılında “Union Internationale des Federations et Associations Nationales de Tir,” adıyla kurulmuş, 1915 yılında dağılmış ve 1921 yılında “Union Internationale de Tir” adıyla yeniden hizmet vermeğe başlamıştır. 1939 yılında faaliyetler yeniden durdurulan birlik 1947 yılında Uluslararası Atıcılık Birliği (“International Shooting Union – UIT”) olarak yeniden organize olmuştur. 15 Temmuz 1997’de adını bugünkü şekline (International Shooting Sport Federation”) a dönüştürmüştür. Federasyonun kısa adı ISSF’ dir. Uluslararası Atıcılık Sporu Federasyonu, Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından resmi olarak, uluslararası amatör atıcılık sporlarının uluslararası ve dünya çapındaki müsabakalarında tek kontrol organı olarak tanınmıştır.

Özel güvenlik sektörüne hizmet verecek yeni poligon “POLİGON CLUB” 25 metre uzunluğundadır hedefler istenilen mesafeye ayarlanabilmektedir. Poligon 10 yollu olarak tasarlanmıştır ve istenildiğinde 5’er yollu iki bağımsız atış alanına bölünebilmektedir. Poligondaki  zoom yapılabilen kamera sistemleri sayesinde, hedefler çağrılmadan, atışlar seri halde icra edilebilmektedir. Tasarım kriterleri ve standartları açısından POLİGON CLUB; Türkiye’nin en büyük ve modern özel atış poligonlarından biri hüviyetine sahiptir.
POLİGON CLUB ’ta kendi ruhsatlı silahınız ve mermileriniz ile atış yapabileceğiniz gibi, istediğiniz farklı çap ve ebatta silah ve mühimmatı da bulabileceksiniz. Ayrıca, doğru silah kullanma konusunda eğitim almak isteyenler için, uzman atış eğitmenlerinin kontrolünde, teorik ve pratik atıcılık kursları da verilmektedir. 
POLİGON CLUB 5188 sayılı özel güvenlik hizmetlerine dair kanun ve ilgili yönetmeliği kapsamında faaliyette bulunan özel güvenlik eğitim kurumlarının da hizmetinde olacak ve bu bağlamda silah eğitimlerinin fiilen uygulandığı aynı zamanda atış görevlerinin icra edildiği bir mekan olması kapsamında özel güvenlik sektörünün bu alandaki önemli bir ihtiyacını da karşılayacaktır.
Temel ve ileri atış eğitimlerinde, atıcıların; üstün performans sağlamaları hedefine uygun olarak görevlerinde ünsiyetlerini arttırmaları hedeflenmiştir. Bu kapsamda, eğitimlere iştirak edenlerin; doğru atış teknikleri ile doğru nişan alma ve tetik düşürme pratiği ile hedeflerini vurması POLİGON CLUB’ ın da misyonunu oluşturmaktadır.
POLİGON CLUB ta yakın savunma eğitimi almak isteyenler için bir eğitim salonu ve eğitim dershanesi de bulunmaktadır.
Poligona gelecekler poligon kafesinde keyifli vakit geçirirken ayrıca talep ederlerse çeşitli tabancalar hakkında bilgi alabilecekler ve test atışı da yapabileceklerdir.
POLİGON CLUP’ da Güvenlik Servisleri Organizasyon Birliği Derneği GÜSOD üyelerine bazı kolaylıklarda sağlanacaktır. POLİGON CLUB üyelik işlemleri web sayfasından takip edilebilecektir. https://www.poligonclub.com/